Māksla

Kā ietaupīt naudu bērniem?

Kāpēc lai vispār būtu šāds jautājums? Pirmkārt jau tāpēc, ka bērni ir atkarīgi no vecākiem, lai iegūtu izglītību. Tomēr tas nav vienīgais, kam ir nepieciešami finansiālie līdzekļi. Kā tad īsti var ietaupīt tam visam? Izrādās, ka ir dažas jaunas stratēģijas, kas darbojas labāk nekā tradicionālās taupīšanas metodes.

Vecās metodes ietver atvērt kontu, kas automātiski pārtop par nepilngadīgā kontu, kas viņš vai viņa kļūst par pieaugušo (18 vai 21, atkarībā no valsts). Negatīvais faktors ir tas, ka, tā kā nauda tiek automātiski pārskaitīta, vecāki nekontrolē līdzekļus pēc tam, kad bērns sasniedz šo vecumu, kas nozīmē, ka bērns varētu to tērēt jebkam. Tāpat, iegādājoties noguldījumu obligāciju no Valsts kases departamenta, kas reiz bija mīļākais veids, kā novirzīt naudu jaundzimušajiem, šodien ir ar tik zemu procentu likmi, ka ir maz iespēju saglabāt inflāciju, jo īpaši ilgtermiņā. Ir citi labāki risinājumi, ka mūsdienās darbojas.

1. Augstskolas krājkonts
Saskaņā ar neseno TD Ameritrade aptauju 57 procenti pieaugušo Amerikā nekad nav dzirdējuši par šo plānu, lai gan finanšu konsultanti piekrīt, ka tas ir gudrākais veids, kā ietaupīt naudu augstskolas apmaksai. Konti, kurus sponsorē valstis, ļauj vecākiem ieguldīt naudu pēc nodokļu nomaksas, kas pēc tam pieaug bez nodokļiem un nav nepieciešams par kontu maksāt nodokļus, ja to izmantojat, lai samaksātu par mācību maksu. Protams, katrā valstī šāda veida konti nedaudz atšķiras, bet mērķis ir viens. Daudzi darba devēji ļauj darba ņēmējiem automātiski sadalīt naudu no viņu algu čeka uz šāda veida kontu.

Kontos ir maz ierobežojumu tam, cik daudz vecāki (vai citi) var dot ieguldīt neatkarīgi no ienākumu apjoma. Vecākiem ir liela elastība un viņi var izvēlēties jebkuras valsts pārvaldītos plānus, kas nozīmē, ka ir izdevīgi izpētīt, salīdzinot investīciju iespējas un maksas. Daži uzņēmumi, tostarp Upromise un Fidelity, piedāvā arī iepirkšanās atlaides, kas tiek iekļautas tieši 529 kontiem (529 accounts), kas ir arī viens no noguldījumu veidiem Amerikā.

2. Vecākiem būtu jāiedrošina, ka radinieki piedalās ietaupījumu plānā
Tā ir ļoti laba alternatīva naudas tērēšanai par rotaļlietām un video spēlēm dzimšanas dienā un svētkos ar svētku dāvanām.

3. Studiju priekšapmaksa
Daudzas valstis piedāvā priekšapmaksas mācību plānus, kas ļauj vecākiem “iegādāties” mācību maksu par šodienas likmēm, būtībā iegūstot zemāku cenu neatkarīgi no mācību maksas pieauguma. Ko daudzi vecāki neapzinās ir tas, ka valstis ļauj jums izmantot šo priekšapmaksas maksu jebkurā skolā, ieskaitot privātās augstskolas jebkurā valstī. Tas padara priekšapmaksas studiju plānus par vienu no visgudrākajām iespējām. Jūs varat sākt iegādāties studijas šodienas likmēs, un naudu garantē valstis.

4. Brokeru konti
Ienākumi pēc nodokļu nomaksas jūsu bērnam paredzētajā brokeru kontā nodrošina maksimālu elastību un potenciālu lielu peļņu ilgtermiņā. Vecāki var izveidot kontu, kas tieši saistīts ar viņu algu, tāpēc naudu kontā ieskaita katru samaksas periodu. Pēc tam naudu var izmantot koledžas vai augstskolas studijām, dzīvošanai, kāzām vai jebko citam.

5. Īpašs bērna krājkonts
Mūsdienas tirgū krājkontiem ir salīdzinoši zemas procentu likmes (%), taču tiem ir citas priekšrocības, tostarp iespēja mācīt bērnus par naudu un uzkrājumiem, tiklīdz tie kļūst vecāki. Šis krājkonts ir bērna vai vecāku vārdā. Tas var papildināt citas ieguldījumu stratēģijas, kas minētas iepriekš.

Šie ir 5 varianti, ko ir iespējams katram interesentam iegūt, kad vien ir nepieciešams atlikt līdzekļus ne tikai sev, bet arī bērniem.